Усі підсторінки
Історія
1873 рікЗавод був заснований в жовтні, коли комісією Міністерства шляхів сполучення були прийняті в експлуатацію майстерні для ремонту паровозів і вагонів, розташовані на залізничній станції Олександрівськ. Потужності Олександрівських майстерень були розраховані для ремонту 20 паровозів і 40 вагонів на рік.
1907 рікЗ 1 січня в зв'язку з об'єднанням Харківсько-Миколаївської та Курсько-Харківсько-Лозово-Севастопольської доріг у Південну залізницю, майстерні були названі Південними. В кінці 20-х років змінюється характер виробництва майстерень, замість ремонту рухомого складу почалося освоєння виробництва запасних частин для залізничного транспорту.
1932 рікЗ квітня Південні майстерні були перейменовані на Механічний завод центрального управління Міністерства шляхів сполучення.
1941 рік11 серпня завод був евакуйований в м Ташкент, де почав виготовляти продукцію військового призначення. Вже на 18-й день після прибуття була випущена перша партія продукції, а саме - міни для польових мінометів, а також компресори високого тиску для потреб армії.
1943 рікПісля звільнення м.Запоріжжя в грудні цього року почалося відновлення зруйнованого війною підприємства.
1944 рікЗавод почав виготовляти і невійськову продукцію: молотки пневматичні, ножівкові-відрізні верстати, напилки і т.д. Після звільнення м.Запоріжжя в грудні цього року почалося відновлення зруйнованого війною підприємства.
Під час відновлення цехів заводу було розпочато виробництво токарних патронів, свердел, прес-маслюк, рельсорезних пив, верстатів для розточення золотників і втулок, пресів, запчастин для паровозів і вагонів, спецінструменту для перевірки автозчіпного пристрою і профілю колісних пар. Зведені будівлі заводоуправління і котельні. Від випуску простий продукції завод перейшов до більш складної: пневмогайковерти, прес-форми і так далі.
1958 рікЗавод, за завданням Міністерства, приступив до освоєння виробництва і випуску запчастин для тепловозів і електровозів. Були проведені заходи по механізації трудомістких робіт, побудовано нове заливальне відділення.
У механо-складальному цеху був побудований слюсарний ділянку, на якому відбувалася збірка Автостропів, паливних помп, стендів для випробування помп, приводів швидкостеміра, редукторів і так далі.
1976 рікОсвоєно нові види продукції: шаблони, контр-шаблони, свердла анкери.
Після розпаду СРСР і завершення періоду стагнації економіки на заводі відбувається поступове зростання обсягів виробництва, стабілізується економічне становище. Висока технічна оснащеність, кваліфіковані кадри дозволяють заводу залишатися надійним підприємством і діловим партнером не тільки для українських підприємств, але і для підприємств Росії, держав СНД та країн Балтії.
На підприємстві працюють творчо мислячі фахівці. Їх висока кваліфікація, знання передового вітчизняного та зарубіжного досвіду дозволяють успішно впроваджувати у виробництво новітні досягнення науки і техніки.
Порівняння товарів (0)
Ви не додали жодного товару для порівняння!